Dekoder VIN

Wpisz numer VIN i sprawdź co o nim wiemy

Planujesz właśnie zakup używanego auta? Do transakcji musisz podejść „na zimno”. Ofert na rynku znajdziesz mnóstwo. Nie wszystkie są jednak warte Twojej uwagi. Samochody mogą być kradzione, po wypadkach, mieć kręcony licznik lub inne ukryte wady. Nie daj się więc oszustom złowić na haczyk. Jak to jednak zrobić?

Sprawdź numer VIN

Gdy planujesz zakup używanego samochodu, sprawdź VIN. Uczciwy sprzedawca na pewno Ci go poda. W ten sposób dowiesz się, czy samochód nie jest kradziony. Na podstawie ogólnodostępnych baz danych, dowiesz się również, czy pojazd nie był poważnie zniszczony (np. nie pochodzi z terenów dotkniętych powodzią).

Co to jest VIN dekoder

VIN dekoder to narzędzie, które pozwala na odczytanie informacji zawartych w numerze VIN (Vehicle Identification Number) pojazdu. Numer VIN jest 17-znakowym kodem, który jest unikalny dla każdego pojazdu i zawiera informacje takie jak marka, model, rok produkcji, miejsce produkcji itp. 

Dlaczego warto korzystać z dekodera VIN?

Korzystanie z dekodera VIN pozwala na uzyskanie szczegółowych informacji dotyczących samochodu, takich jak rok produkcji, model, rodzaj silnika, kolor itp. Pozwala to na sprawdzenie historii pojazdu, np. czy był on kiedykolwiek poważnie uszkodzony, czy jest to oryginalny przebieg, czy był kiedykolwiek używany jako pojazd służbowy. To narzędzie jest przydatne przede wszystkim dla osób, które chcą kupić używany samochód, ponieważ pozwala im na lepsze poznanie jego historii.