Automo Historia Pojazdu

Najczęściej zadawane pytania (F.A.Q.)

Numer identyfikacyjny pojazdu, powszechnie nazywany w skrócie VIN. To unikalny numer seryjny używany w przemyśle motoryzacyjnym do identyfikacji poszczególnych pojazdów samochodowych. Numer VIN to 17-znakowy identyfikator, nie zawiera litery I (i), O (O) i Q (q) (w celu uniknięcia pomyłki z cyframi 1 i 0). Dwa pojazdy nie mogą posiadać tego samego numeru VIN, każdy jest unikalny zupełnie jak odcisk palca.

Więcej o numerze VIN dowiesz się na naszej stronie Co to jest VIN?
CAPTCHA – rodzaj techniki stosowanej jako zabezpieczenie na stronach www, celem której jest dopuszczenie do przesłania danych tylko wypełnionych przez człowieka.
Technika ta chroni m.in.:
 • formularze przed niechcianym spamem
 • utrudnia odczytanie tekstu przez boty/automaty/programy komputerowe
Numer VIN można znaleźć w dowodzie rejestracji pojazdu lub np. w polisie ubezpieczeniowej. Jeśli te dokumenty nie są dostępne, VIN można znaleźć również wewnątrz samego pojazdu. Jeznym z takich miejsc jest deska rozdzielcza po stronie kierowcy oraz na słupku po stronie drzwi kierowcy.
W głównym menu wybierz opcję "Zaloguj", a następnie wprowadź swój adres email, który został wpisany przy zakupie raportu. Następni kliknij przycik "Zaloguj", a lista zakupionych raportów pojawi się w zakładce menu "Twoje Raporty".
Każdy zakupiony Raport VIN ważny jest 30 dni liczone od daty zakupu. Po tym czasie Twój Raport VIN wygaśnie, a dostęp zostnie ograniczony.
Każdy zakupiony dostęp do numeru VIN za pomocą SMSa w Dekoderze VIN ważny jest przez 7 dni.
Każdy zakupiony kod SMS można zrealizować w ciągu 7 dni od daty jego zakupu. Po tym czasie kod zostanie unieważniony.
Na podstawie numeru VIN możemy dowiedzieć się o zakodowanych w nim danych tj. marka, model, rok produkcji lub rok modelowy, data produkcji, rodzaj paliwa, typ silnika i nadwozia (sedan, hatchback, kombi, cabrio, itp), fabryka, w której wyprodukowano pojazd, rynek, na który wyprodukowano pojazd, kolor pojazd i tapicerki oraz wyposażenie pojazdu z jakim pojazd opuszczał fabrykę.
Dodatkowo na podstawie numeru poznać można informacje o:
 • kradzieżach,
 • przeglądach w stacjach kontroli pojazdu,
 • akcjach serwisowych prowadzonych dla danego pojazdu przez producentów,
 • szkodach komunikacyjnych pojazdu,
 • aukcjach internetowych na których pojazd był sprzedawany, a to prowadzi do zdjęć pojazdu z aukcji lub od ubezpieczycieli.
Ilość i zakres danych może być różny dla poszczególnych marek pojazdów.
Numer VIN bardzo często zawiera dużo więcej informacji niż tylko producenta, datę produkcji, czy model pojazdu. Dedykowany Dekoder VIN jest w stanie rozszyfrować dużo więcej szczegółów dotyczących pojazdu począwszy od rodzaju silnika, skrzyni biegów, koloru nadwozia, aż po dokładne wyposażenie pojazdu. Ilość zdekodowanych informacji jest uzależniona w dużej mierze od marki, modelu pojazdu i nie możemy zagwarantować, że do podanego numeru VIN będą dostępne wyniki z dekoderów.
Jest to sprawdzenie numeru VIN pod kątem kradzieży. Przeszukanych zostanie wiele baz danych na terenie Europy i innych krajów, a liczba sprawdzanych baz jest zależna od ilości dostępnych baz danych w danym momencie.

Pamiętaj, że wszystkie wyniki należy weryfikować dodatkowo w różnych źródłach. Automo.pl nie gwarantuje, że wystąpienie informacji o kradzieży lub jej brak jest pewną informacją - należy ją traktować jako wskazówkę lub czynnik do dalszego działania np. zgłoszenia informacji o znalezieniu pojazdu, który może pochodzić z kradzieży do najbliższego komisariatu Policji.
Wezwania i akcje serwisowych dla sprawdzanego numeru VIN to lista ostrzeżeń opublikowanych przez producenta pojazdu, dotycząca usterek fabrycznych stwierdzonych w niektórych seriach produkcujnych.
Jest to chronologiczna lista istotnych dla pojazdu zdarzeń do których należą m.in.:
 • informacje o sprzedaży auta i pojawienie się ofert w publicznych źródłach internetowych
 • inspekcje i przeglądy na stacjach kontroli pojazdów
 • dane o wypadkach/kolizjach/uszkodzeniach pojazdu z wielu firm ubezpieczeniowych na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych
 • zgłoszenia kradzieży pojazdu
Nasz serwis nie posiada takich informacji, jak indywidualne kody "specjalne" nadawane dla pojazdu. Aby uzyskać "specjalny kod" musisz udać się do autoryzowanego serwisu.
Niektóre rozwiązania:
 • Poczekaj chwilę, e-mail może przyjść z małym opóźnieniem. Generowanie danych trwa zwykle mniej niż jedną minutę, ale w niektórych przypadkach czas oczekiwania może być dłuższy (do 5 minut)
 • Sprawdź, czy informacje o zamówieniu nie zostały przeniesione do folderu ze spamem w Twojej skrzynce e-mail.
 • Jeżeli raport nie został wygenerowany na Twoim koncie, skontaktuj się z nami. Zadbamy o to, abyś dostał swój raport.

Historia pojazdu

Szukasz informacji o przeszłości pojazdu? Wprowadź nr VIN i dowiedz się więcej!

Dekoder VIN

Szukasz danych technicznych i wyposażenia pojazdu? Wprowadź nr VIN i dowiedz się więcej!

© 2010-2022 Automo.pl - Historia pojazdu. Wszelkie prawa zastrzeżone.