Najczęściej zadawane pytania (F.A.Q.)

Numer identyfikacyjny pojazdu, powszechnie nazywany w skrócie VIN. To unikalny numer seryjny używany w przemyśle motoryzacyjnym do identyfikacji poszczególnych pojazdów samochodowych. Numer VIN to 17-znakowy identyfikator, nie zawiera litery I (i), O (O) i Q (q) (w celu uniknięcia pomyłki z cyframi 1 i 0). Dwa pojazdy nie mogą posiadać tego samego numeru VIN, a więc jest to taki odcisk palca w samochodzie.

Więcej o numerze VIN dowiesz się na naszej stronie Co to jest VIN?
CAPTCHA – rodzaj techniki stosowanej jako zabezpieczenie na stronach www, celem której jest dopuszczenie do przesłania danych tylko wypełnionych przez człowieka.
Technika ta chroni m.in.:
 • formularze przed niechcianym spamem
 • utrudnia odczytanie tekstu przez boty/automaty/programy komputerowe
Numer VIN można znaleźć w dowodzie rejestracji pojazdu lub np. w polisie ubezpieczeniowej. Jeśli te dokumenty nie są dostępne, VIN można znaleźć również wewnątrz samego pojazdu. Jeznym z takich miejsc jest deska rozdzielcza po stronie kierowcy oraz na słupku po stronie drzwi kierowcy.
W głównym menu wybierz opcję "Zaloguj", a następnie wprowadź swój adres email, który został wpisany przy zakupie raportu. Następni kliknij przycik "Zaloguj", a lista zakupionych raportów pojawi się w zakładce menu "Twoje Raporty".
Każdy zakupiony Raport VIN ważny jest 30 dni liczone od daty zakupu. Po tym czasie Twój Raport VIN wygaśnie, a dostęp zostnie ograniczony.
Każdy zakupiony dostęp do numeru VIN za pomocą SMSa w Dekoderze VIN ważny jest przez 7 dni.
Każdy zakupiony kod SMS można zrealizować w ciągu 7 dni od daty jego zakupu. Po tym czasie kod zostanie unieważniony.
Na podstawie numeru VIN możemy dowiedzieć się o zakodowanych w nim danych tj. marka, model, rok produkcji lub rok modelowy, data produkcji, rodzaj paliwa, typ silnika i nadwozia (sedan, hatchback, kombi, cabrio, itp), fabryka, w której wyprodukowano pojazd, rynek, na który wyprodukowano pojazd, kolor pojazd i tapicerki oraz wyposażenie pojazdu z jakim pojazd opuszczał fabrykę.
Dodatkowo na podstawie numeru poznać można informacje o:
 • kradzieżach,
 • przeglądach w stacjach kontroli pojazdu,
 • akcjach serwisowych prowadzonych dla danego pojazdu przez producentów,
 • szkodach komunikacyjnych pojazdu,
 • aukcjach internetowych na których pojazd był sprzedawany, a to prowadzi do zdjęć pojazdu z aukcji lub od ubezpieczycieli.
Ilość i zakres danych może być różny dla poszczególnych marek pojazdów.
Numer VIN bardzo często zawiera dużo więcej informacji niż tylko producenta, datę produkcji, czy model pojazdu. Dedykowany Dekoder VIN jest w stanie rozszyfrować dużo więcej szczegółów dotyczących pojazdu począwszy od rodzaju silnika, skrzyni biegów, koloru nadwozia, aż po dokładne wyposażenie pojazdu. Ilość zdekodowanych informacji jest uzależniona w dużej mierze od marki, modelu pojazdu i nie możemy za gwarantować, że do podanego numeru VIN będą dostępne wyniki z dekoderów.
Jest to sprawdzenie numeru VIN pod kątem kradzieży. Przesukanych zostanie wiele baz danych na terenie Europy i innych krajów, a liczba sprawdzanych baz jest zależna od ilości dostępnych baz danych w danym momencie.

Pamiętaj, że wszystkie wyniki należy weryfikować dodatkowo w różnych źródłach. Automo.pl nie gwarantuje, że wystąpienie informacji o kradzieży lub jej brak jest pewną informacją - należy ją traktować jako wskazówkę lub czynnik do dalszego działania np. zgłoszenia informacji o znalezieniu pojazdu, który może pochodzić z kradzieży do najbliższego komisariatu Policji.
Wezwania i akcje serwisowych dla sprawdzanego numeru VIN to lista ostrzeżeń opublikowanych przez producenta pojazdu, dotycząca usterek fabrycznych stwierdzonych w niektórych seriach produkcujnych.
Jest to chronologiczna lista istotnych dla pojazdu zdarzeń do których należą m.in.:
 • informacje o sprzedaży auta i pojawienie się ofert w publicznych źródłach internetowych
 • inspekcje i przeglądy na stacjach kontroli pojazdów
 • dane o wypadkach/kolizjach/uszkodzeniach pojazdu z wielu firm ubezpieczeniowych na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych
 • zgłoszenia kradzieży pojazdu
Nasz serwis nie posiada takich informacji, jak indywidualne kody "specjalne" nadawane dla pojazdu. Aby uzyskać "specjalny kod" musisz udać się do autoryzowanego serwisu.
Niektóre rozwiązania:
 • Poczekaj chwilę, e-mail może przyjść z małym opóźnieniem. Dostawa trwa zwykle mniej niż jedną minutę, ale w niektórych przypadkach czas oczekiwania może być dłuższy (do 5 minut)
 • Sprawdź, czy informacje o dostawie zamówienia nie zostały przeniesione do folderu ze spamem w Twojej skrzynce e-mail.
 • Jeśli zamówienie nie zostało dostarczone do Ciebie, skontaktuj się z nami. Wyślemy je ponownie.

Historia pojazdu

Szukasz informacji o przeszłości pojazdu? Wprowadź nr VIN i dowiedz się więcej!

Dekoder VIN

Szukasz danych technicznych i wyposażenia pojazdu? Wprowadź nr VIN i dowiedz się więcej!

© 2010-2019 Automo.pl - Historia pojazdu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

ZAMKNIJ

X

Administratorem Twoich danych jest VIN-Info Sp. z o.o. (ul. Modelarska 18, 40-142 Katowice, Polska, ).
Możemy przetwarzać Twoje dane (adres IP, dane o przeglądarce i systemie operacyjnym oraz przybliżona lokalizacja): na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów do celów statystycznych i zarządzania stroną, przez okres do zakończenia analizy statystyk, nie dłużej niż przez 3 lata od roku, w którym uzyskano dane; na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów w celu marketingu bezpośredniego usług własnych, w tym za Twoją zgodą z wykorzystaniem profilowania w celu wyświetlania w przyszłości reklam naszych usług na innych stronach internetowych, przez okres funkcjonowania strony lub do wycofania zgody. Współpracujemy z: firmami marketingowymi, wyszukiwarkami internetowymi, portalami społecznościowymi, firmami udostępniającymi narzędzia do badań statystycznych i obsługi portali społecznościowych, firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Udostępnienie nam danych nie jest obowiązkowe, jednak bez ich podania strona może nie funkcjonować prawidłowo. Masz prawo dostępu do danych dotyczących Twojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Możesz w dowolnym momencie cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Strona może używać plików cookies i innych podobnych technologii we wspomnianych celach. Zgoda na ich używanie wyrażana jest za pośrednictwem ustawień wybranych przez Ciebie w przeglądarce. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych i ustawieniach przeglądarki znajduje się w [Polityce Prywatności].

Akceptuję, że wyświetlane mi reklamy mogą prezentować usługi administatora w wyniku profilowania.