Sprawdzenie VIN

przed zakupem auta staje się na szczęście coraz bardziej popularne, a uczciwi sprzedający umieszczają ten numer nawet w treści ogłoszenia.

Jak sprawdzić VIN?

Podczas oględzin można znaleźć kod w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, a także na tabliczce przyczepionej na stałe wewnątrz nadwozia auta. Najczęściej producenci umieszczają ją w okolicy przedniego, prawego fotela, z lewej strony podszybia, na prawym środkowym lub przednim słupku karoserii. Zdarza się, że numer nabijany jest na komorze silnika lub prawym nadkolu. Najczęściej VIN umieszczony jest w kilku miejscach, więc warto dowiedzieć się o metodach i miejscach stosowanych przez konkretnego producenta. Jak widać, sprawdzanie VIN nie jest trudne.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim warto porównać nabity numer VIN z tym wpisanym we wszystkich dokumentach pojazdu. Jeśli pojawią się niezgodności najlepiej zrezygnować z zakupu. Tego typu wady uniemożliwią sprawną rejestrację. Dodatkowo istnieje ryzyko, że pojazd został skradziony. Bardzo rzadko zdarzają się pomyłki, które leżą po stronie producenta. Niestety najczęściej są one wynikiem działań nieuczciwych sprzedających. Na szczęście, w przypadku aut posiadających w numerze VIN cyfrę kontrolną, wykrycie fałszerstwa nie jest trudne. Dodatkowo istnieje kilka innych kanałów, bardziej lub mniej szczegółowych, pozwalających na dokładne „prześwietlenie” pojazdu po numerze VIN.  

Historia pojazdu

Szukasz informacji o przeszłości pojazdu? Wprowadź nr VIN i dowiedz się więcej!

Dekoder VIN

Szukasz danych technicznych i wyposażenia pojazdu? Wprowadź nr VIN i dowiedz się więcej!

© 2010-2018 Automo.pl - Historia pojazdu. Wszelkie prawa zastrzeżone.